„Žalgiris“ Eurolygos debiutantus sumalė į miltus

Penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė Eurolygos antrojo turo rungtynes su Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" krepšininkais. Žalgiriečiai, pademonstravę puikų puolimą, sumalė Eurolygos debiutantus į miltus - 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė "Žalgirio" legionierius Jamesas Andersonas. Į tai tritaškiu atsakė Artiomas Parachovskis.

3 min. po J.Andersono dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 6:5. Pirmojo kėlinio viduryje kauniečiai po J.Andersono tolimo metimo įgijo 8 taškų persvarą - 15:7.

6 min. Darius Songaila LKL čempionų pranašumą padidino iki 9 taškų - 17:8.

8 min. Willas Danielsas "Nižnij Novgorod" atsilikimą sumažino iki 4 taškų - 17:13. Tačiau pataikė ir Robertas Javtokas - 19:13.

10 min. po W.Danielso dvitaškio komandas skyrė vos du taškai - 19:17. Artūras Milaknis tuoj pat padidino kauniečių persvarą - 21:17. Pirmąjį kėlinį Gintaro Krapiko auklėtiniai laimėjo 23:17.

Per pirmąsias 10 minučių kauniečiams J.Andersonas pelnė 7 taškus, D.Songaila - 6.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje R.Javtokas pelnė keturis taškus iš eilės ir kauniečiai įgijo dviženklę persvarą - 27:17.

Aikštės šeimininkai ir toliau nemažino apsukų. Antrojo kėlinio viduryje po Pauliaus Jankūno dvitaškio žalgiriečiai atitrūko - 33:19.

17 min. Artūras Gudaitis "Žalgirio" persvarą padidino iki 16 taškų (35:19).

18 min. P.Jankūnas LKL čempionų pranašumą padidino iki rekordinės - 20 taškų - persvaros (41:21).

Prieš pat pertrauką G.Krapiko auklėtiniai triuškino svečius 48:24. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Per pirmuosius du kėlinius Kauno komandai daugiausia taškų pelnė P.Jankūnas (13) ir R.Javtokas (10), svečiams - A.Parachovskis (5).

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį aikštės šeimininkai pradėjo prastai, jie pralaimėjo atkarpą net 2:9 ir rezultatas tapo 50:33.

35 min. Trey Thompkinsas Rusijos ekipos atsilikimą sumažino iki 14 taškų - 52:38.

Tada kauniečiai susiėmė, pelnė 7 taškus be atsako ir vėl įgijo solidžią persvarą - 59:38. Tačiau tai buvo ne viskas. Ir toliau taškus ilgą laiką rinko tik "Žalgirio" krepšininkai, tad jų persvara augo kaip ant mielių. LKL čempionai laimėjo atkarpą net 20:0 ir 29 min. po R.Javtoko metimo turėjo 34 taškų persvarą - 72:38. Jokios intrigos neliko nė kvapo. Po trijų kėlinių kauniečiai pirmavo 75:42.

Ketvirtasis kėlinys. 33 min. "Žalgiris" pirmavo 81:48. LKL čempionai svečiams neleido sumažinti atsilikimo, nuolat pirmavo apie 30 taškų persvara.

38 min. Kauno ekipa po V.Kariniausko tolimo šūvio turėjo 31 taško persvarą - 93:62, o rungtynes laimėjo įspūdingu rezultatu - 97:63.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13, D.Songaila 12, R.Javtokas 12, J.Andersonas 12, V.Kariniauskas 11, A.Gudaitis 10, V.Lipkevičius 9, L.Lekavičius 6, A.Milaknis 5, T.Dimša 4, D.Tarolis 2, E.Ulanovas 1.

„Nižnij Novgorod“: T.Rochestie 16, T.Thompkinsas 10, A.Parachovskis 9.

Situacija prieš rungtynes

Startas. Eurolygos starte "Nižnij Novgorod" savo aikštėje 88:86 nukovė Sasario "Dinamo" krepšininkus, o "Žalgiris" svečiuose 71:80 nusileido Madrido "Real" ekipai.

Rezultatyviausi. "Žalgiriui" per pirmąsias Eurolygos turnyro rungtynes daugiausia taškų (19) pelnė Jamesas Andersonas, "Nižnij Novgorod" komandoje rezultatyviausiai žaidė Tarence'as Kinsey (17).

Legionieriai. Rusijos komandai atstovauja penki legionieriai - baltarusis Artiomas Parachovskis ir amerikiečiai T.Kinsey, Tayloras Rocheskie, Trey Thompsonas bei Willas Danielsas.

mizantropas

mizantropas portretas
norėčiau pažiūrėti į tas fizionomijas, kurios mala ir mala Žalgirį į miltus, amžinai jam priekaištauja ir , matyt, serga nepilnaprotiškumo liga. Sveikiname ŽALGIRĮ, linkime pergalių ir sveikatos, bei neliūdėti kartą ar kitą pralošus. Visa Lietuva su Žalgiriu, taip sakydamas neapsiriksiu. Atsiprašau tų, kurie ne su Žalgiriu.