Kapitonės įvartis atnešė Lietuvos moterų futbolo rinktinei pergalę prieš Kiprą

Lietuvos moterų futbolo rinktinė antradienį pratęsė savo pasirodymą Europos moterų čempionato atrankos varžybose.

Lietuvės, Vilniaus LFF stadione palaikomos savo sirgalių, 1:0 (1:0) pranoko Kipro futbolininkes ir iškovojo ketvirtąjį tašką atrankos cikle.

Primename, kad pirmosiose šio atrankos lango rungtynėse lietuvės išvykoje 2:2 išsiskyrė su Sakartvelo komanda.

Dvikova su Kipru prasidėjo apylygiai, nė vienai komandai neturint didesnės persvaros. Momentiškai pagrąsinti vienos kitų vartams bandė ekipos, tačiau kamuolys vartuose neatsidūrė ir pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 0:0.

Visgi antrojo kėlinio pradžia mūsų rinktinei susiklostė daug sėkmingiau – po standartinės padėties Kipro baudos aikštelėje kilo sumaištis, o prie kamuolio pirma suskubusi rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė pasiuntė jį į tinklą ir išvedė šeimininkes į priekį.

Vėliau lietuvės turėjo galimybių įmušti ir dar įvarčių, tačiau Simonos Petravičienės, Rimantės Jonušaitės bei Ugnės Lazdauskaitės bandymai tikslo nepasiekė. Mačui einant į pabaigą labiau lietuves paspausti pabandė ir Kipras, tačiau gynybos linija bei vartininkė Meda Šeškutė su savo užduotimis susitvarkė, išlaikė vartus sausus ir padovanojo lietuvėms pergalę.

Lietuva – Kipras 1:0 (0:0);

Vilniaus LFF stadionas; teisėja – Louise Thompson (Šiaurės Airija);

Įvartis: 46 min. Milda Liužinaitė (Lietuva);

Įspėtos: 57 min. Simona Petravičienė, 79 min. Tereza Romanovskaja (Lietuva); 46 min. Sara Papadopoulou, 59 min. Efthalia Siakalli, 80 min. Stephanos Voskaridis (Kipras);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Meda Šeškutė, Algimantė Mikutaitė (90+2 min. Austė Bernotaitė), Marija Galkina (46 min. Erika Šupelytė), Tereza Romanovskaja, Ugnė Lazdauskaitė (87 min. Paulina Potapova), Rimantė Jonušaitė, Simona Petravičienė (71 min. Lolita Žižytė), Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Liucija Vaitukaitytė, Loreta Rogačiova;

Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Karolina Curukova, Danielė Svirnelytė, Samanta Karasiovaitė, Emilija Giržutaitė, Augustė Andrijevskytė.