„Žalgiris“ palaužė „Lietuvos rytą“ ir tapo LKL reguliariojo sezono nugalėtoju

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių dvikova „Žalgirio“ arenoje užbaigė LKL reguliarųjį sezoną. Kauno „Žalgirio“ pergalė prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ 82:81 (15:21, 25:13, 19:21, 23:26) lėmė žalgiriečiams pirmąją vietą po 40 reguliaraus sezono rungtynių.

LKL lyderių akistatą tolimu šūviu atidarė Paulius Jankūnas, tačiau netrukus lygiai tuo pačiu atsakė Martynas Gecevičius – 3:3. Po kelių kauniečių klaidų svečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą (3:5). Tiesa, ilgai netrukus užsitęsusį nesėkmių ruožą nutraukė krepšio link nėręs Willas Cherry, tolimą bombą įskraidino Jamesas Andersonas – 8:5. Sostinės komanda toliau klimpo darnioje šeimininkų gynyboje, o „Žalgiriui“ persvarą didino nuo suolo pakilęs Artūras Gudaitis (10:5). Nesutrikę vilniečiai tarė savo žodį ir baudų metimais sugebėjo truktelėti į priekį – 10:14. Įsibėgėjusius varžovus kiek apramino Vytenio Lipkevičiaus tritaškis po A.Gudaičio perdavimo (13:14). Netaiklų komandos draugo metimą į krepšį pamušė P.Jankūnas, bet Lietuvos čempionų gynyboje spragų atradę svečiai išliko priekyje – 15:21.

Antrąjį ketvirtį aktyviai pradėjo „Žalgirio“ jaunimas: prasiveržimą atliko Lukas Lekavičius, Antano Kavaliausko gynybą įveikė A.Gudaitis – 19:23. Prie baudų metimų linijos stojo Siimas-Sanderis Vene ir W.Cherry (22:27). Tritaškiu vilniečius baudė S.Vene (25:29), o tuomet iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas. Kovingai žaidęs Paulius provokavo pražangas ir ramiai sumetė šešis baudų metimus, be to, greito išpuolio metu sulaukė gražaus W.Cherry perdavimo ir dėjimu iš savo vietų kėlė visą „Žalgirio“ areną – 33:31. Žaidimo skonį pajutę žalgiriečiai nesustojo ir po „Lietuvos ryto“ prašytų minučių pertraukėlių: ketvirtą kartą sostinės krepšininkus apvogė W.Cherry, kamuoliais Robertą Javtoką maitino tas pats W.Cherry bei J.Andersonas – 38:31. Kauniečių spurtą (13:0) nutraukė tritaškį iš kampo smeigęs M.Gecevičius (38:34), o pirmoje rungtynių pusėje tašką dėjo reidą krepšio link surengęs W.Cherry – 40:34.

Po didžiosios pertraukos savo taškų kraičius atidarė Darius Songaila ir Artūras Milaknis, į baudos aikštelę įkertantį J.Andersoną puikiai pastebėjo W.Cherry – 46:41. Tuomet šeimininkai pradėjo strigti puolime ir kontratakomis „Lietuvos rytas“ atstatė pusiausvyrą (46:46). Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės tritaškį smeigė A.Milaknis, drąsiu reidu krepšio link pasižymėjo L.Lekavičius – 51:48. Ledus pralaužęs A.Milaknis dar kartą tiksliai iššovė iš toli, klaidinamais judesiais varžovų gynybą sulaužė L.Lekavičius (56:52). Kėlinio pabaigoje iš vidutinio nuotolio įmetė S.Vene, baudą realizavo R.Javtokas, ir neleidę vilniečiams persverti rezutlato, priekyje išliko žalgiriečiai – 59:55.

Ketvirtąjį ketvirtį pradėjo R.Javtoko dvitaškis sulaukus perdavimo iš L.Lekavičiaus, sudėtingą tritaškį smeigė J.Andersonas – 64:55. Laiku ir vietoj atsidūręs R.Javtokas pridėjo dar keturis taškus, bet trys Ado Juškevičiaus tritaškiai galutinai palūžti sostinės komandai neleido (68:64). Pajutęs varžovų kvėpavimą į nugarą penkis taškus surinko lyderio vaidmens ėmęsis J.Andersonas – 73:66. A.Kavaliausko pastangomis svečiai kilo dar vienam šturmui ir sumažino atsilikimą iki dviejų (73:71). Saugesnę persvarą grąžino A.Milaknis (75:71), tačiau netrukus tritaškiu sunerimti kauniečių trenerių štabą privertė Mindaugas Lukauskis – 75:74. Po jos aštriai nugara sužaidė komandos kapitonas (77:74). Visgi, čia pat sekė keturi varžovų taškai, ir didžiąją rungtynių dalį besivejančiųjų vaidmenyje buvę vilniečiai, persvėrė rezutlatą – 77:78. Nors baudas šaltakraujiškai sumetė P.Jankūnas, M.Lukauskis smeigė dar vieną tolimą bombą – 79:81. Rungtynių pabaigoje vyko tikra drama: tik vieną baudą įmetė J.Andersonas, tačiau rankų nenuleidę žalgiriečiai nusiėmė kamuolį puolime ir likus 5 sekundėms „Žalgirio“ areną sprogo nuo triukšmo po J.Andersono realizuoto prasiveržimo. Paskutinė „Lietuvos ryto“ ataka nenusisekė bei pirmoje vietoje reguliarųjų sezoną baigė titulą ginantis „Žalgiris“ – 82:81.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 19 (2 per. kam.), J.Andersonas 16 (5 atk. kam.), R.Javtokas 12, A.Milaknis 10, S.Vene 7, L.Lekavičius 6, W.Cherry 5 (4 rez. perd., 4 per. kam.), V.Lipkevičius 3, A.Gudaitis 2, D.Songaila 2, V.Kariniauskas 0, E.Ulanovas 0.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 19 (7/9 dvit.), M.Gecevičius 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Juškevičius 13 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

ZK

ZK portretas
visus su pergale Zalgirio sirgalius,bet krapikas beviltiskas,propaguoja ,,laukini,, krepsini,kas ka sugalvuoja tas ta daro, jokiu deriniu,jis vienintelis treneris ,kuris negali ispresti kavaliausko problemos,keisdamas zaidejus isderina zaidima,lrytas daug meta laisvi is tritaskiu,kiek mete Zalgiris,gal du kartus,gynyba vietomis ,vietomis tragidka,kodel javtokas apie tritaski sukasi,kai reikia su kavaliausku kovuoti,ka gali cherrry pries kavaliauska padaryti.....trenerisargentinietis visa galva aukstesnio lygio,reikia daryti skubioai isvadas!!!