LKL finalo serija prasidėjo sunkia „Žalgirio“ pergale

Ketvirtadienį Kaune prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus "Lietuvos ryto" komandų. Pirmąjį mačą po atkaklios kovos 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22) laimėjo žalgiriečiai. Jie serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Mačą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. 1 min. po Jameso Andersono metimo žalgiriečiai pirmavo 5:0.

2 min. po Pauliaus Jankūno tritaškio kauniečiai įgijo 6 taškų persvarą - 8:2.

3 min. Antanas Kavaliauskas svečių atsilikimą sumažino iki 3 taškų - 8:5.

Pirmojo kėlinio viduryje "Žalgiris" pirmavo 12:7.

7 min. po dviejų iš eilės J.Andersono tritaškių Gintaro Krapiko auklėtiniai įgijo net 11 taškų persvarą - 18:7.

9 min. A.Kavaliauskas vilniečių atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 20:14. Iki šio momento "Lietuvos rytui" visus taškus pelnė A.Kavaliauskas.

10 min. vilniečiai priartėjo - 22:18.

Pirmojo kėlinio pabaigoje dvitaškį pataikė Artūras Gudaitis - 24:18.

Antrasis kėlinys. 12 min. "Žalgiris" pirmavo 27:22.

14 min. po Artūro Milaknio tritaškio LKL čempionai nutolo - 36:24.

17 min. Robertas Javtokas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 15 taškų - 40:25.

19 min. G.Krapiko auklėtiniai turėjo 12 taškų persvarą - 41:29.

20 min. "Žalgiris" pirmavo 43:31. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Iki pertraukos Kauno ekipai daugiausia taškų pelnė J.Andersonas (12) ir A.Milaknis (8), "Lietuvos rytui" - A.Kavaliauskas (15) ir Kšištofas Lavrinovičius (6).

Trečiasis kėlinys. Trečiasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. Ypač nesisekė atakuoti "Žalgirio" krepšininkams. Jie per daugiau nei pusę kėlinio pelnė vos du taškus.

Trečiojo kėlinio viduryje Žygimantas Janavičius Vilniaus ekipos atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 45:39.

Vis dėlto "Žalgiris" susigriebė ir vėl ėmė tolti. 27 min. Lukas Lekavičius aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 13 taškų - 52:39.

Po trijų kėlinių LKL čempionai turėjo 11 taškų persvarą - 55:44.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Martynas Gecevičius vilniečių atsilikimą sumažino iki 9 taškų - 55:46.

33 min. pataikė Travisas Leslie - 55:48.

34 min. "Žalgirio" persvarą iki 9 taškų padidino A.Milaknis - 59:50.

Ketvirtojo kėlinio viduryje LKL čempionai pirmavo 61:53.

37 min. po K.Lavrinovičiaus metimo komandas skyrė tik 4 taškai - 61:57.

Netrukus L.Lekavičius pataikė dvitaškį ir dar baudos metimą - 64:57.

38 min. T.Leslie tolimu metimu "Lietuvos ryto" atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 64:62.

39 min. Ž.Janavičius galėjo išlyginti rezultatą, bet iš dviejų baudų pataikė tik vieną - 65:64.

40 min. iš toli pataikė A.Milaknis - 68:64.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 25 sek. kauniečiai turėjo 6 taškų persvarą - 70:64, o rungtynes laimėjo 73:66.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 18, Jamesas Andersonas 14, Robertas Javtokas 12, Lukas Lekavičius 9, Siimas-Sanderis Vene 8.
„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 17, Kšištofas Lavrinovičius 17, Travisas Leslie 11, Žygimantas Janavičius 9.

Situacija prieš rungtynes

Dvikovos. Šį sezoną LKL čempionate žalgiriečiai "Lietuvos rytą" įveikė tris kartus: 84:82, 91:77, 82:81. Vieną kartą pergalę šventė sostinės ekipa - 93:66.

Pusfinaliai. LKL pusfinalyje Kauno krepšininkai labai lengvai 3:0 sudorojo Utenos "Juventus" komandą, o vilniečiai turėjo vargo su Klaipėdos "Neptūnu", tačiau seriją su klaipėdiečiais vis dėlto laimėjo (3:1).

Kranklys

Kranklys portretas
Kieno - Žalgirio ar Ryto? Jų yra abejose komandose.

NEMIEGALIUS

NEMIEGALIUS portretas
jei mūsų juodaodžiai naktimis nežiūrės NBA -LAIMĖSIM.

jonukui

jonukui portretas
Nesapnuok vaikeli ir eik silto pienuko atsigert. Menstruacines spalvos projekteliui nesisviecia nei viena pergale! ZALGIRIS!!!!!!!!!!!!! Labanakt Jonukai:))))