„Lietuvos rytas“ krito Pasvalyje

Antrąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė pirmenybių lyderė Vilniaus „Lietuvos ryto“ (15-2) ekipa. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 68:75 (16:15, 14:19, 13:19, 25:22) neprilygo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (19-12) komandai.

Tai buvo antrasis Lietuvos vicečempionų pralaimėjimas LKL per pastaruosius keturis mačus ir antrasis iš eilės išvykoje. Balandžio 5 d. „Lietuvos ryto“ krepšininkai išvykoje turėjo pripažinti „Šiaulių“ pranašumą.

Beveik visas rungtynes pirmavę pasvaliečiai po trijų kėlinių buvo susikrovę dviženklį pranašumą (53:43), tačiau sostinės klubas rankų nenuleido. Ketvirtąjį kėlinį pradėję galingu spurtu 16:0 jie išsiveržė į priekį ir įgijo 6 taškų pranašumą.

Nors atrodė, kad Pasvalio klubo krepšininkai sutriko ir „Lietuvos rytas“ pasieks pergalę, lemiamomis minutėmis prabilo „Pieno žvaigždžių“ puolėjai Egidijus Dimša ir Žygimantas Jonušas, per paskutines šešias mačo minutes kartu pelnę net 16 taškų.

Iš pradžių Dimša ir Jonušas pataikė po tritaškį, dar vieną tolimą šūvį pridėjo Rolandas Alijevas ir „Pieno žvaigždės“ išlygino rezultatą. Netrukus Dimša išvedė šeimininkus į priekį, o per paskutinę susitikimo minutę „Lietuvos rytas“ nesėkmingai bandė gelbėtis pražangomis.

„Pieno žvaigždžių“ krepšininkai pavyzdingai jas metė pavyzdingai, o „Lietuvos ryto“ snaiperių tritaškiai skriejo pro šalį. Kur kas prasčiau mesti dvitaškiai ir tritaškiai neleido vilniečiams išnaudoti net 21 aikštės šeimininkų prarasto kamuolio.

Pasvalio klubas namie iškovojo keturioliktąją pergalę per 15 žaistų susitikimų. Vienintelį kartą savo aikštėje pasvaliečiai nusileido LKL čempionams Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Jonušas 18 (9 atk. kam.), Egidijus Dimša 13 (8 atk. kam.), Dovydas Redikas 11, Rolandas Alijevas 9.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 16, Renaldas Seibutis 15, Juanas Palaciosas 9, Steponas Babrauskas 7.