Po pertraukos „Žalgiris“ atsibudo ir nukovė „Nižnij Novgorod“ komandą

Penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" svečiuose žaidė Eurolygos rungtynes su Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" krepšininkais. Pirmąją rungtynių dalį LKL čempionai sužaidė tragiškai, tačiau po pertraukos pademonstravo daug brandesnį žaidimą, panaikino dviženklį atsilikimą ir iškovojo pergalę 61:55 (11:13, 12:24, 20:7, 18:11).

Tai buvo ketvirtoji Gintaro Krapiko auklėtinių pergalė. "Nižnij Novgorod" patyrė ketvirtąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Tayloras Rochestie. Vaidas Kariniauskas rezultatą išlygino - 2:2.

4 min. aikštės šeimininkai pirmavo 5 taškų persvara - 7:2.

"Žalgiris" per pusę pirmojo kėlinio sugebėjo įmesti vos du taškus.

6 min. pataikė V.Kariniauskas - 7:4.

8 min. po T.Rochestie tritaškio "Nižnij Novgorod" įgijo 6 taškų persvarą - 13:7.

10 min. Jamesas Andersonas žalgiriečių atsilikimą sumažino iki 2 taškų (13:11). Pirmasis, labai nerezultatyvus kėlinys, tokiu rezultatu ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. Antrasis ketvirtis prasidėjo Semiono Antonovo tolimu šūviu - 16:11.

14 min. po S.Antonovo tritaškio aikštės šeimininkai įgijo net 11 taškų persvarą - 22:11. Rusijos ekipa antrojo kėlinio pradžią laimėjo 9:0, tad "Žalgirio" treneriui teko prašyti minutės pertraukėlės.

Antrojo kėlinio viduryje "Nižnij Novgorod" nutolo - 26:13.

17 min. aikštės šeimininkai turėjo 13 taškų persvarą - 28:15.

18 min. Tarence Kinsey Rusijos komandos persvarą padidino iki 16 taškų - 31:15. "Žalgirio" puolimas atrodė tragiškai.

19 min. komandas skyrė 17 taškų - 37:20. 20 min. Vytenis Lipkevičius kauniečių atsilikimą sumažino iki 14 taškų - 37:23. Esant tokiam rezultatui ekipos išėjo ilsėtis. Sunku prisiminti, kada "Žalgiris" per pirmuosius du kėlinius buvo pelnęs tiek mažai taškų.

Iki pertraukos aikštės šeimininkams daugiausia taškų pelnė T.Kinsey (10) ir T.Rochestie (9), svečiams - R.Javtokas (5).

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 7:0 ir 24 min. po J.Andersono metimo sumažino atsilikimą iki 7 taškų - 37:30.

25 min. R.Javtokas pratęsė puikią "Žalgirio" atkarpą (10:0). Po jo metimo komandas skyrė tik 4 taškai - 37:33.

26 min. po Roberto metimo LKL čempionai visiškai priartėjo - 39:37.

29 min. "Nižnij Novgorod" pirmavo 44:39. Trečiojo kėlinio pabaigoje Lukas Lekavičius "Žalgirio" atsilikimą sumažino iki minimumo - 44:43.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtąjį kėlinį kur kas geriau pradėjo Gintaro Krapiko auklėtiniai. Jie spurtavo 11:2 ir 33 min. įgijo 8 taškų persvarą - 46:54.

37 min. po L.Lekavičiaus metimo Kauno krepšininkai pirmavo 52:60.

39 min. Dmitrijus Chvostovas pataikė tritaškį - 55:60. Tačiau daugiau padaryti aikštės šeimininkai nesugebėjo, jie turėjo pripažinti LKL čempionų pranašumą - 55:61.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 18, P.Jankūnas 9, R.Javtokas 9, L.Lekavičius 8, V.Lipkevičius 5, A.Gudaitis 4, V.Kariniauskas 4, D.Songaila 2, A.Milaknis 2.

„Nižnij Novgorod“: T.Rochestie 15, T.Kinsey 11, T.Thompkinsas 8.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Ir "Žalgiris", ir "Nižnij Novgorod" savo sąskaitoje turi po tris pergales. "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau iškovojo tris pergales iš eilės - savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą, išvykoje 65:62 palaužė Stambulo "Anadolu Efes" komandą ir Sporto Halėje 77:71 nugalėjo Kazanės "Unics" krepšininkus. Vėliau kauniečiai išvykoje 80:92 pralaimėjo Sasario "Dinamo" krepšininkams, o praėjusią savaitę savo aikštėje 66:68 nusileido "Real" komandai. "Nižnij Novgorod" du kartus  įveikė Sasario "Dinamo" (88:86 ir 89:82), kartą Kazanės "Unics" (79:73), o pralaimėjo "Žalgiriui" (63:97), "Real" (83:112) ir "Anadolu Efes" (66:76).

Rezultatyviausi. Per šešerias Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (96), Artūras Milaknis (66),Paulius Jankūnas (54) ir  Edgaras Ulanovas (44).