„Žalgiris“ svečiuose po atkaklios kovos palaužė „Anadolu Efes“ komandą

Ketvirtadienio vakarą Kauno "Žalgiris" svečiuose žaidė Eurolygos rungtynes su Stambulo "Anadolu Efes" (Turkija) krepšininkais ir po atkaklios kovos iškovojo pergalę 65:62 (16:12, 18:14, 16:16, 15:20). Kauniečiams Eurolygoje tai buvo antroji pergalė, o Turkijos ekipa patyrė pirmąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Milko Bjelica. 3 min. aikštės šeimininkai pirmavo 4:0.

4 min. Edgaras Ulanovas rezultatą išlygino - 4:4. Netrukus Stratos Perperoglou vėl išvedė Turkijos komandą į priekį - 6:4.

Nerezultatyviai prasidėjusių rungtynių 5 min. "Anadolu Efes" pirmavo 7:4.

6 min. Robertas Javtokas "Žalgirio" atsilikimą sumažino iki minimumo - 7:6.

Antrąją pirmojo kėlinio dalį kur kas geriau žaidė žalgiriečiai. Po pirmojo kėlinio jie turėjo 4 taškų persvarą - 12:16.

Antrasis kėlinys. 11 min. Artūras Milaknis tritaškiu Kauno komandos persvarą padidino iki 7 taškų - 12:19.

12 min. "Anadolu Efes" atsilikinėjo 16:21. 15 min. "Anadolu Efes" aukštaūgis Nenadas Krstičius persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai - 22:21.

Antrojo kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (24:24), tačiau per likusias minutes iki pertraukos kur kas geriau žaidė "Žalgirio" krepšininkai. Po dviejų kėlinių jie įgijo 8 taškų persvarą - 26:34.

Iki pertraukos Turkijos komandoje rezultatyviausiai žaidė N.Krstičius (8 taškai) ir M.Bjelica (6). Iš žalgiriečių daugiausia taškų pelnė R.Javtokas (10) ir E.Ulanovas (9).

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje E.Ulanovas "Žalgirio" persvarą padidino iki 10 taškų - 26:36.

25 min. po N.Krstičiaus metimo komandas skyrė 7 taškai - 31:38. Netrukus Dontaye Draperis aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki 5 taškų - 33:38.

27 min. po Dariaus Songailos dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 38:47.

29 min. po A.Milaknio tolimo šūvio svečiai įgijo rekordinę - 12 taškų - persvarą (38:50).

Prieš ketvirtąjį kėlinį "Anadolu Efes" atsilikinėjo 42:50.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. 34 min. D.Draperis tolimu metimu "Anadolu Efes" atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 51:53.

Tritaškiu atsakė ir E.Ulanovas - 51:56. 38 min. "Žalgiris" po Pauliaus Jankūno baudų metimų turėjo 6 taškų persvarą - 55:61.

40 min. Cedi Osmanas Turkijos ekipos atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 60:62.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 12 sek. dvi baudas įmetė E.Ulanovas - 60:64.

Likus žaisti 8 sek. Vytenis Lipkevičius pataikė vieną iš dviejų baudos metimų - 60:65. Aikštės šeimininkai per likusį laiką sugebėjo tik šiek tiek sumažinti atsilikimą - 62:65.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: E.Ulanovas 19, A.Milaknis 14, R.Javtokas 12, L.Lekavičius 5, D.Songaila 4, V.Kariniauskas 3, P.Jankūnas 3, A.Gudaitis 2, J.Andersonas 2, V.Lipkevičius 1.

„Anadolu Efes“: N.Krstičius 22, S.Perperoglou 8, D.Draperis 8.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Anadolu Efes" Eurolygos starte savo aikštėje 82:76 įveikė Kazanės "Unics" ekipą, o per antrąsias rungtynes svečiuose labai panašiu rezultatu 82:75 nugalėjo Sasario "Dinamo" krepšininkus. "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą.

Rezultatyviausi. Per dvejas Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (31) ir Darius Songaila (20). Turkijos komandoje rezultatyviausiai žaidžia Nenadas Krstičius (30) ir Matthew Janningas (26)