R. Berankio nesėkmė atvirųjų JAV teniso pirmenybių kvalifikacijoje

24-erių metų Ričardas Berankis po dviejų pergalių iš eilės pralaimėjo lemiamą ketvirtojo šiais metais Didžiojo kirčio serijos teniso turnyro - atvirojo JAV čempionato (US Open), kurio bendrą prizų fondą sudaro 36 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų kvalifikacijos mačą ir nepateko į pagrindines varžybas.

Aštuntas pagal skirstymą atrankoje bei 118-ąją vietą pajėgiausių planetos tenisų ATP reitinge užimantis Lietuvos rinktinės lyderis penktadienį per 1 valandą ir 50 minučių trijuose setuose - 5:7, 6:0, 3:6 - turėjo pripažinti 27-o pagal skirstymą 28-erių metų ruso Aleksandro Kudriavcevo (ATP-146) pranašumą.

R.Berankis šiame čempionate tenkinosi 16 ATP reitingo taškų ir 13 351 dolerio čekiu.

Pirmajame atrankos rate lietuvis per 54 minutes 6:3, 6:2 sutriuškino 646-ąją planetos raketę 19-metį amerikietį Mackenzie'į McDonaldą, o antrajame per 1 valandą ir 35 minutes trijuose setuose - 2:6, 6:1, 6:1 - įveikė 18-metį korto šeimininką Colliną Altamirano (ATP-837).

A.Kudriavcevo varžovu pagrindinių vienetų varžybų pirmajame rate bus 24-erių metų tautietis Jevgenijus Donskojus (ATP-119).

R.Berankiui tai buvo trečiasis "US Open" turnyras. Geriausiai jam sekėsi 2010 metais, kuomet debiutuodamas lietuvis pateko į antrąjį pagrindinių varžybų ratą. Antruoju bandymu - 2013-aisiais - R.Berankis pateko į pagrindines varžybas, tačiau pralaimėjo jau pirmajame rate.