Quantcast

Su studentais susidorojo Meksikos gaujos ir policija?

Koks nusikaltimo motyvas?

Buvęs kovos su narkotikų karteliais pareigūnas Samuelis Gonzalezas teigė, kad vienas nusikaltimo motyvų galėjo būti netyčinė klaida. Pasak jo, narkotikų prekeiviai galėjo supainioti studentus su konkuruojančia narkotikų gauja, dėl to jaunuolių buvo atsikratyta. Policija taip pat kėlė versiją, kad "Guerreros Unidos" gauja studentus galėjo reketuoti.

Kandangi šie atsisakė paklusti, buvo nužudyti.

Studentų artimųjų atstovas Manuelis Martinezas kategoriškai paneigė, kad nors vienas iš studentų buvo susijęs su narkotikų platinimu. Priešingai. Vyras kėlė versiją, kad su studentais galėjo būti susidorota dėl to, kad šie priešiškai žiūrėjo į gaujas mieste.

Kol bus vykdomas tyrimas, visi Ivalos miesto pareigūnai laikinai atleisti. Miesto saugumą prižiūri federalinės policijos pajėgos.

Dingusiųjų artimieji taip pat dalyvavo paieškose, tačiau daugelis jau neturi vilties. Sostinėje Meksike po incidento surengta protesto akcija, kurioje reikalauta skubiai ištirti nusikaltimą.

Ernestas, studentų protestų dalyvis, džiaugėsi, kad jam pavyko ištrūkti. 23-ejų jaunuolis pasakojo, kad pasigirdus šūviams gatvėje puolė bėgti į skersgatvį. Vieno namo šeimininkas leido jam pasislėpti.

"Girdėjau dvi šūvių papliūpas. Per pirmąją slėpiausi tarp dviejų autobusų gatvėje, o po to pasileidau bėgti" , – pasakojo vaikinas. Daugelis jo bendramokslių po incidento, pasak jo, buvo susodinti į policijos automobilius ir išvežti. Jis nenori pagalvoti, kad pareigūnai galėjo jo draugus nužudyti.

"Netikiu, kad mano draugai gali būti palaidoti tuose kapuose, – sakė jaunuolis. – Vien mintis, kad policija juos visus suėmė, o po to išskerdė... Tai siaubinga."

Ernestas pridūrė, kad jaunuoliai, kuriuos sulaikė policija, pareigūnams nesipriešino.

"Jie nesipriešino. Kaip jie galėjo? Juk jiems į nugaras buvo įremti šautuvai", – sakė jaunuolis.

Jonatánas, kitas vietinis, sakė, kad matė policijos automobilius, lekiančius masinių kapaviečių link, tačiau bijo daugiau kalbėti. "Mes nieko nesakėme, nes bijome. Nėra kam pasakyti", – tarstelėjo jis.


"Guerreros Unidos" kartelis

"Guerreros Unidos" – nuo "Beltrán Leyva" narkotikų kartelio atskilusi gauja. Šis kartelis 2010 m. ėmė skaidytis. Nuo jo atsiskyrė savarankiškos gaujos. "Beltrán Leyva" – vienas galingesnių kartelių Meksikoje, kontroliavęs narkotikų srautus į JAV. Manoma, kad šio kartelio nariai daugiausia užsiėmė marihuanos ir heroino platinimu Čikagoje.

Prokurorai mano, kad Ivalos miesto mero Jose Luiso Abarco Velazquezo šeima palaikė ryšius su gauja. Po incidento meras, jo žmona ir miesto policijos vadas dingo kaip į vandenį. Paskelbta jų paieška. Maríos de los Angeles Pinedos, mero žmonos, broliai, kaip manoma, galėjo priklausyti "Beltrán Leyva" karteliui, o vėliau tapti "Guerreros Unidos" gaujos nariais. Dalis jų žuvę, dalis buvo sulaikyti.

J.Murillo Karamas, generalinis Meksikos prokuroras, pareiškė, kad "Ivalos policijos policija negalėtų pavadinti". "Sakyčiau, kad jie žudikai", – kategoriškai kalbėjo pareigūnas, pasklidus gandams, kad pareigūnai gali būti atsakingi už studentų žudynes.

Vietos gyventojai sakė, kad apie miesto valdžios ryšius su gaujomis žinojo. "Sykį girdėjau, kaip vienas vyras parduotuvėje sakė, kad meras sudarė sandorį su gaujomis, kad šios padėtų palaikyti tvarką mieste", – pasakojo María, gyvenanti Ivaloje.

Tada, pasak moters, ji palaikė tokį mero sprendimą, pagalvojusi, kad mieste iš tiesų saugu, palyginti su kitais Gerero valstijos miestais, pavyzdžiui, Akapulku, garsėjančiu smurto protrūkiais.

"Vis dėlto tai, kas nutiko studentams, mane šokiravo. Pakeičiau nuomonę. Šiuo metu visi esame persigandę", – pridūrė moteris.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių